Filip Vusić prvak, Filip Frankol doprvak, Luka Mihalec treći - PH za juniore 2015

Protekle subote, 14.03.2015. u dvorani ŠSD "Pešćenica" održano je Prvenstvo Hrvatske za juniore u hrvanju grčko-rimskim načinom. Hrvači iz 15 hrvatskih klubova odmjerili su snage na strunjači, uz bodrenje prisutnih ljubitelja hrvanja koji su uživali u obilju lijepih i atraktivnih borbi.

Hrvački klub ''Podravka'' je nastupio sa tri svoja hrvača koji su ostvarili vrlo dobar rezultat.

Filip Frankol nastupio je u kategoriji do 55kg te osvojio 2. mjesto sa dvije pobjede i jednim porazom:

1. borbu pobjedio je Nikolu Svetinu (Lokomotiva) - tehničkim tušem (12-2) u drugoj rundi

2. borbu pobjedio je Dragana Vidovića (Petrinja) - tušem u prvoj rundi

3. borbu izgubio je od Tonya Brale (Zagreb) - na bodove (5-7) u dvije runde

Filip Vusić nastupio je u kategoriji do 60kg i postao prvakom Hrvatske za 2015. godinu uz tri vrlo suverene pobjede:

1. borbu pobjedio je Maria Petraka (Metalac) - tušem u prvoj rundi

2. borbu pobjedio je Marka Pajura (Pik) - tušem u prvoj rundi

3. borbu pobjedio je Marka Grabovca (Petrinja) - tehničkim tušem (8-0) u prvih 20 sekundi prve runde

Alen Fodor nastupio je u kategoriji do 66kg i ostao bez plasmana:

1. borbu izgubio je od Tomislava Luburića (Pik) - na bodove u dvije runde (6-6)

S obzirom da Luburić nije prošao do finala, naš Alen ostao je bez daljnih borbi i mogućnosti osvajanja bročane medalje.

Luka Mihalec

Do odličja brončanog sjaja u kategoriji do 66 kilograma došao je još jedan hrvač Podravke, no ovaj puta braneći boje HK Zagreb. Luka Mihalec na prvenstvu ostvario je tri glatke pobijede nad Lučić Pavom iz Zagreba, Glasnović Mariom iz Metalca te za treće mjesto protiv Luburić Tomislavom iz PIK Vrbovca. Jedini poraz na Prvenstvu bio je polufinalni meč protiv Glasnović Antuna iz Metalca.

Iako su domaćini, ekipa HK Zagreb osvojili najviše prvih mjesta (u tri težinske kategorije), hrvači iz HK Sesvete su sa dva prva, dva druga i tri treća mjesta ekipno najuspješniji klub.