PRH: Verčević prvak Hrvatske, Zobec i Erak viceprvaci, a Nogić treći

Prvenstvo Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom za uzraste mlađih dječaka rođenih 2000. do 2002. godine održano je protekle subote u Brezovici u odličnoj organizaciji domaćina, hrvačkog kluba Hrvatski Dragovoljac. U konkurenciji 159 mlađih dječaka iz 22 hrvatska kluba trinaestero člana ekipa Podravke sa jednom zlatnom, dvije srebrne i jednom brončanom medaljom te jednim plasmanom na peto mjesto u ukupnom plasmanu klubova zauzela je vrlo dobro četvrto mjesto.

Točno pet godina i osam mjeseci napornog treniranja trebalo je Filipu Verčeviću da s obzirom na godine dobije priliku da po prvi puta nastupi na službenom Prvenstvu Hrvatske. Prvu priliku iskoristio je na najbolji mogući način, naime u kategoriji je do 33 kilograma bio uvjerljiv i više nego zasluženo okitio se naslovom prvaka Hrvatske. Za prvo mjesto trebale su mu četiri pobijede i to nad: Žiljak Adrianom iz Sesvetskog kraljevca, Filipović Juricom iz Slatine, Filipom Picerom iz Podravke i Ivić Jurajom iz Sesvetskog kraljevca. U istoj kategoriji Filip Picer osvojio je peto mjesto. Nakon teške polufinalne borbe s klupskim rivalom Verčevićem koja je protekla u tri vrlo neizvjesne runde, Picer se toliko iscrpio da je bio dekoncentriran u borbi za treće mjesto i olako ispustio priliku da bude brončani. U kategoriji do 36 kilograma Luka Zobec osvojio je drugo mjesto, pobijedio je Čičić Josipa iz Zagreba i Rebić Kristijana iz Slatine dok je izgubio u finalu borbu od Prihistal Luke iz Bistre. Kategoriju do 40 kilograma predstavljala su trojica hrvača Podravke. Luka Dukić je izgubio od Vočanec Antonia iz đurđevačkog Picoka, a Arnaut Bedeković od Galović Mihaela iz Sesveta. Kako njihovi protivnici nisu ušli u finale njima je bilo i onemogućeno da se za medalju bore kroz repasaž. Alen Nogić u istoj je kategoriji osvojio treće mjesto. Pobijedio je Zečević Marka iz Sesvetskog kraljevca i Milašinović Patrika iz zagrebačkog Metalca. Polufinalnu borbu protiv Selimović Matije iz Bistre je izgubio iako je većinu meča bio znatno bolji. U finalu repasaža, borbi za treće mjesto pobijedio je Nikolić Marka iz Metalca. Zbog 30 dkg. viška na službenoj vagi Neven Ožegović iz kategorije do 40 kilograma otišao je u višu, kategoriju do 44 kilograma. Iako tek početnik, dobro se snašao i sa gotovo četiri kilograma težim protivnicima, prvu je borbu pobijedio Luku Joka iz Zagreba no slijedeću je izgubio od Andrije Knezovića iz Slatine. Njegov protivnik nije ušao u finale pa je za Nevena i završilo natjecanje plasmanom na deveto mjesto u kategoriji. Dario Svalina i Jurica Mihoci nastupili su u kategoriji do 49 kilograma, Svalina je izgubio od Vinka Prodanovića uz zagrebačke Like, dok je Mihoci izgubio od Lovra Ivanović iz Zagreba. Njihovi protivnici nisu ušli u finale pa je natjecanje Svalina završio na 14., a Mihoci 17.mjestu. Sršić Matej u kategoriji do 54 kilograma zauzeo je deveto mjesto. Natjecanje je započeo pobjedom nad Ivanom Jurković iz Slatine. U kasnijoj fazi natjecanje je za njega završilo nakon poraza od Marka Davidović iz Zagreba. Šimunić Stjepan i Sebastijan Fabuš nisu ušli u borbe za plasman jer su svoje borbe na početku natjecanja izgubili. Šimunić je poražen od Ilije Brkna iz Metalca, a Fabuš od Fran Rukljače iz varaždinske Vindije. Najteži „Podravkaš" na ovom natjecanju, Luka Erak nastupio je u kategoriji do 65 kilograma. Erak pristupom i borbenošću oduševio je trenere koji su ga vodili, a njegova borbenost na kraju mu je donijela srebrno odličje. Pobijedio je Nikolu Vrbaslija iz Metalca i Matea Grlić iz Zagreba, dok je finalnu „za dlaku" izgubio od Sebastijan Petrača iz Vindije. Hrvače u Brezovicu pratili su treneri Renato Begović, Darko Frankol i Vedran Blažeković.

Last modification: Sat 14 Nov 2015