Hrvački klub "Podravka" iz Koprivnice ima bogatu povijest koja se proteže gotovo cijelo stoljeće, počevši s osnivanjem Teškoatletskog šakačkog saveza Hrvatske 1924. godine. Prvi značajan događaj za hrvanje u Koprivnici dogodio se 1931. godine kada je osnovan Hrvatski teškoatletski klub "Zrinski". Najveći uspjeh tog razdoblja bio je nastup Tome Šestaka na XI Olimpijskim igrama u Berlinu 1936. godine, čime je postao jedini Koprivničanac koji je sudjelovao na olimpijskim igrama.
Tijekom Drugog svjetskog rata hrvanje je prestalo u Koprivnici, ali je nakon rata klub obnovljen pod imenom "Slaven". Pod vodstvom Rudija Šestaka klub je postizao značajne uspjehe, uključujući osvajanje prvenstva Hrvatske i Jugoslavije. Nažalost, unatoč kvalifikaciji za Olimpijske igre u Helsinkiju 1952. godine, zbog nedostatka novca Rudi Šestak nije mogao sudjelovati.
Klub je prestao s radom 1953. godine, ali je obnovljen 1956. godine pod imenom "Društvo za tjelesni odgoj Partizan". Pod vodstvom Rudija Šestaka i njegovog sina Zlatka, klub je postizao značajne uspjehe, uključujući ulazak u I jugoslavensku hrvačku ligu - zapad. Međutim, 1965. godine "DTO Partizan" je prestao s radom.
Nakon sedmogodišnje stanke, 1972. godine osnovan je Hrvački klub "Podravka". Klub je brzo napredovao i već 1973. godine nastupao u II saveznoj ligi - zapad. Pod vodstvom Zlatka Šestaka i kasnije Anđelka Harabajze i Mladena Nemca, stvorena je nova generacija hrvača koja je postizala značajne uspjehe na juniorskim, omladinskim i seniorskim prvenstvima Hrvatske i Jugoslavije.
Posebno se ističe Damir Nemec koji je kao seniorski prvak bio uvršten u reprezentaciju Jugoslavije. Klub je također postavio povijesni presedan kada je Dolores Šestak 1986. godine postala prva žena hrvački sudac na prostorima bivše Jugoslavije, a 1990. godine najmlađi međunarodni sudac u svijetu.
Iako su 1990-ih godina rezultati kluba oslabili, a seniorski sastav ukinut, klub je i dalje bio aktivan zahvaljujući trudu Mladena Nemca. Klub je formalno prestao s radom 1999. godine, ali se hrvanje vratilo u Koprivnicu 2002. godine zahvaljujući Vedranu Blažekoviću i Saši Špremu koji su okupili novu generaciju hrvača.
Novo vodstvo kluba, koje je preuzeo Darko Tetec, usmjerilo je rad na najmlađim uzrastima, što je rezultiralo osvajanjem brojnih medalja na domaćim i međunarodnim natjecanjima. Klub je 2006. godine uvršten među pet najboljih muških klubova grada Koprivnice, a taj uspjeh se ponavlja iz godine u godinu.
Posebno su značajni rezultati iz 2010. godine kada je klub osvojio naslov svjetskog veteranskog prvaka, treće mjesto na Prvenstvu Mediterana i peto mjesto na juniorskom Europskom prvenstvu. Klub također organizira Međunarodni turnir Grada Koprivnice u hrvanju grčko-rimskim načinom za dječake "Zlatni pijetao" koji je prepoznat kao jedan od najjačih turnira za dječake u Europi. Turnir, prvi put organiziran 2004. godine, ugostio je preko 5200 hrvača i hrvačica iz 530 klubova iz 21 zemlje tijekom razdoblja od 2004. do 2024. godine.
Ako je 2010. godina bila uspješna, još uspješnija i do sada najuspješnija u povijesti kluba bila je 2024. godina. Te godine u klub je stigla prva osvojena medalja s velikih kontinentalnih natjecanja. Osvojila ju je Lara Blažeković koja je u Grčkoj, Loutraki, u kategoriji do 42 kilograma za djevojčice do 15 godina osvojila srebrnu medalju. Ni mjesec dana kasnije na kadetskom prvenstvu Europe stigla je još jedna medalja brončanog sjaja. Rezultat je i ovaj put ostvarila Lara Blažeković nastupom u kategoriji do 42 kilograma. Iako klupski hrvači i hrvačice su stalni sudionici Prvenstva Balkana i osvajači medalja, vrijedi spomenuti i osvajanje naslova Prvakinje Balkana. Sjajnu 2024. godinu naslovom je okrunila Lara Blažeković u Skopju, Makedonija, gdje je s uvjerljivih pet pobjeda, 52 osvojena tehnička boda i samo jednim izgubljenim, uvjerljivo osvojila prvo mjesto u kategoriji do 42 kilograma, uzrast djevojčica do 15 godina.
Klub je otišao korak dalje, 2022. godine po prvi puta na ovim prostorima organizira i turnir isključivo za žene pod nazivom Međunarodni turnir Grada Koprivnice "Zlatna kokica". Na prvom izdanju okupilo se 103 hrvačice iz 6 europskih zemalja, dok je godinu kasnije na 2. Zlatnoj kokici bilo preko 200 hrvačica iz osam europskih zemalja.
Hrvački klub "Podravka" nastavlja s kvalitetnim radom i postavlja temelje za buduće generacije hrvača koji će nastaviti tradiciju uspjeha.