
Hrvačice Hrvačkog kluba Podravka, Lana Nogić i Veronika Vilk, sutra putuju u Zrenjanin (Srbija), gdje će kao dio hrvatske reprezentacije nastupiti na U23 Europskom prvenstvu. Riječ je o jednom od najprestižnijih natjecanja za mlađe seniorke koje okuplja samu elitu europskog hrvanja.
Obje naše predstavnice na strunjaču izlaze u četvrtak, 12. ožujka. Poznat je i ždrijeb uvodnih borbi:
Na europskoj sceni naše će hrvačice nastupiti pod stručnim vodstvom trenera Ivana Lončarića, koji je ujedno i trener ženske reprezentacije Hrvatske.
Nastup na ovako visokoj razini nije slučajan – on je rezultat sustavnog rada u HK Podravka i potvrda da klub kontinuirano stvara natjecateljice sposobne za borbu s najboljima u Europi. Za Lanu i Veroniku ovo je ključna stepenica u sportskom razvoju i stjecanje dragocjenog iskustva u iznimno snažnoj konkurenciji.
“Sudjelovanje na U23 Europskom prvenstvu još je jedna potvrda predanog rada naših sportašica i motivacija za sve buduće izazove koji ih očekuju na međunarodnoj sceni.”
Sve ljubitelje hrvanja pozivamo da prate nastupe naših djevojaka. Prijenosi borbi uživo bit će dostupni putem službene aplikacije Svjetske hrvačke organizacije (UWW).
Našim hrvačicama želimo mirnu ruku, čvrst zahvat i puno sportskog uspjeha u Zrenjaninu!